"Loading..."

Burada sınır yok. Çocuklar özgürce iç dünyalarındaki güzellikleri sanatla yansıtıyor. Ebru teknesinden hükmeden, sanatın görsel boyutunda kendini doğru şekilde ifade eden bireyler hedefliyoruz.

Resim Atölyesi ve Öğrenilecekler

Resim kulübü sonrasında öğrencilerimizin edinmesi planlanan kazanımlar:

  • Temel resim çalışmaları için gerekli becerileri kazanmak.
  • Sanat konusunda yeni bakış açıları geliştirebilmek.
  • Kuru boya, pastel boya ve baskı çalışmaları gibi farklı alt dalları denemek

İç dünyanın dışa aktarılmasında, düşünce ve duyguların dışavurumunda sanat çalışmaları her zaman öne çıkmıştır. Bilgenç Koleji Eğitim Kurumları olarak resim atölyesi dersleri ile öğrencilerimizin gerek bu ihtiyaçlarının karşılanmasını gerek de el becerilerinin gelişebilmesini amaçlamaktayız. Resim dalının altında farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştirerek öğrencilerimizin ortaya kendi eserlerini oluşturmalarını desteklerken, onların eğlenceli zamanlar geçirmelerini de sağlamaktayız.

Resim Nedir?

Güzel sanatların en yaygın türlerinden biri olan resim; bez, kağıt ya da tahta gibi farklı yüzeylerin üzerine renklerle ve çizgilerle yapılan bir çeşit anlatım biçimi olarak öne çıkmaktadır. Resim gerek biçim çeşitliliği gerek de kullanılan malzemeler açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Estetik olarak göze hitap eden resim çalışmalarını gerçekleştirmek, öğrencilerimizin farklı teknikleri öğrenmeleri için asıl amacımız içlerinde bulunan sanata yatkınlığında öne çıkarılmasıdır. Geleceğin ressamlarının öğrencilerimizin içlerindeki ışığı dışa vurmalarıyla ortaya çıkacağının bilinciyle resim kulübü ile çalışmalarımızı öğrencilerimizle buluşturmaktayız.